بهبود های SQL و CLR

پشتیبانی CLR (Common Language Runtime) در SQL SERVER 2008 در روشهای مختلف بهبود یافته است. بهبودهای UDT ها که در قبل توضیح داده شد. این بخش بهبودهای UDA ها (user defined aggregates) و TVF ها (table valued function) را بیان میکند.

بهبود در UDA

پشتیبانی از UDT های بزرگ در مطالب قبلی بیان شد. به همین نحو SQL Server 2008 از UDA های بزرگ نیز پشتیبانی میکند. اندازه ماکزیمم در این نسخه از 8000 بایت تجاوز کرده و میتواند تا 2 گیگابایت افزایش یابد. برای اجازه دادن به یک UDA برای تجاوز از 8000 بایت، ویژگی MaxByteSize را برابر 1- قرار دهید. در غیر این صورت شما باید یک مقدار کهکمتر یا مساوی 8000 است را معین کنید، که در این مورد دیگر سایز UDA شما نباید از مقدار مشخص شده تجاوز کند.

UDA ها در راه دیگری نیز به همین خوبی بهبود یافته اند.آنها هم اکنون از چندین ورودی پشتیبانی میکنند.یک مثال از UDA ای که میتواند از هر دو بهبود بهره ببرد موارد مربوط به الحاق رشته هاست. UDA میتواند دو پارامتر ورودی قبول کند: ستون رشته را برای الحاق و کاراکتری را که به عنوان separator استفاده میشود نگهداری میکند. UDA میتواند خروجی را با حجم یش از 8000 را برگرداند.

 

ادامه دارد ....

/ 2 نظر / 44 بازدید
علی

سلام وبلاگ خوبی دارین اگر دوست داشتین در سایت متخصصین و مهندسین ایران هم عضو شین فقط با یک کلیک در کمترین زمان ممکن http://www.irexpert.ir/Webforms/SignUp/NewSignUp.aspx?EID=97097

محمد

سلام دوست عزیر وبلاگ جالبی داری ،وبلاگ منم در مورد برنامه نویسی است اگه مایل به تبادل لینک هستی لینک سایت منو با نام "پروژه های دانشجویی و سورس کدهای آماده" لینک کن و تو قسمت نظرات به ما اطلاع بده تا به شما لینک بدیم. با تشکر www.bestproject.ir